Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
27

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KATARAKT CERRAHISI SONRASI KAPSÜLER FIBROZIS VE GÖZ IÇI LENS DISLOKASYONU GELIŞEN BIR OLGUNUN TEDAVISI

2010 - Tekin YAŞAR, Çağatay ÇAĞLAR, Muhammed BATUR -

Özet:tisiz kenarlı kapsüloreksis, fakoemülsifikasyon ve kese içine lens implantasyonu katarakt cerrahisi için standart cerrahi prosedürdür. Bununla birlikte kapsüler fibrozis ve ön kapsül açıklığının daralması komplike olmamış katarakt cerrahilerinden sonra dahi ilk birkaç ay içinde gerçekleşebilir. Aynı zamanda kapsüler kese içinde göz içi lens dislokasyonu ilerleyici zonüler zayıflığa ve kapsüler fibrozisin kontraksiyonuna bağlı olarak gelişebilir. Bu çalışmada komplike olmamış katarakt cerrahisinden sonra erken kapsüler fibrozis ve intraoküler lens dislokasyonu gelişen bir hastanın tedavisi sunulmuştur.

Bu Yayına Atıf Yapanlar