Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
49

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ENDOMETRIOZIS İLIŞKILI AĞRININ YÖNETIMI VE AĞRININ YÖNETIMINDE HEMŞIRENIN ROLÜ

2014 - Ayşegül UNUTKAN, Kamile KUKULU -

Özet:Endometriosis is a progressive disease with common symptoms such as pelvic pain, dysmenorrhea and infertility. Symptoms of endometriosis significantly affect the well-being and life quality of women. Endometriosis is diagnosed through physical evaluation, detailed gynaecological history and diagnostic laparoscopy. Medical, surgical and alternative methods that are used in the treatment of the disease aim to relieve the symptoms. Management of endometriosis requires a multidisciplinary approach. The nurse plays an important role in preventing the progress of the disease, managing the pain and enhancing the health of the individual. The nurse should support the increase of the life quality of the patient with a holistic and multidisciplinary approach in the process of pain management.

Anahtar Kelime:Endometriosis, Nurse, Pelvic Pain

Bu Yayına Atıf Yapanlar