Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
77

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KADINLARDA KRONIK PELVIK AĞRI

2017 - Belma Toptaş, Hilmiye Aksu - https://doi.org/10.17827/aktd.280531

Özet:Chronic pelvic pain  in women is described as a continuous or intermittent pain, in the lower abdominal area and pelvis for at least 6 months, not  associated with the menstrual cycle or sexual intercourse. Stress in women who is living with chronic pain leads to  drop in quality of life and sexual dysfunction. Dealing with the pain and treatment of pain there need to be a holistic approach and nurses are the indispensible part of this team. In this compilation, definition of chronic pelvic pain, its pathophysiology, effects on women, the role and responsibilities of nurses have been mentioned. 

Anahtar Kelime:Women

Bu Yayına Atıf Yapanlar