Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
68

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MIDEYE FISTÜLIZE DEV SPLENIK ARTER ANEVRIZMASINA BAĞLI MASIF ÜST GASTROINTESTINAL SISTEM KANAMASI

2013 - Seçkin Akküçük, Akın Aydoğan, Hanefi Bayaroğulları, İbrahim Yetim - https://doi.org/10.5505/sakaryamj.2013.62634

Özet:We aimed to report a case of a giant splenic artery aneurysm (SAA) with gastric fistula with the review of the literature. A female patient with splenic artery aneurysm was admitted to our hospital with abdominal pain and massive upper gastrointestinal bleeding. Hemorrhagic shock occurred. Despite the resuscitation, the patient died. Splenic artery aneurysms are the most common visceral aneurysm occurring predominantly in females with a ratio of 4: 1. Giant aneurysm with thrombosis of the splenic artery is an extremely rare clinical entity and its size rarely exceeds to 3 centimeters. Although they are usually asymptomatic, SAA are clinically important because of the possibility of life-threatening rupture. Interventions or surgical treatment is indicated for symptomatic and giant aneurysms. Early diagnosis and prompt intervention is necessary for success of treatment.

Anahtar Kelime:Splenic artery, aneurysm, gastric fistula, hemorrhagic shock

Bu Yayına Atıf Yapanlar