Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
5

GÖRÜNTÜLEME
410

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SAVAŞ VE BASIN: TÜRK ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI VE İNGILIZ THE TIMES GAZETESI (1919-1922)

2009 - Ebru BOYAR -

Özet:1919-1922 döneminde, İngiltere'nin elindeki en güçlü propaganda araçlarından biri The Times gazetesidir. Bunun farkında olan İstanbul ve Ankara hükümetleri bu dönemde The Times gazetesinde lehlerinde yayın yaptırarak İngiliz kamuoyunu etkilemek için çaba sarf etmişlerdir. Ama bu çabaları sonuçsuz kalmış, sonunda gazetenin Türk tarafına yaklaşımındaki değişiklik, İstanbul ve Ankara hükümetlerinin gazeteye sızma faaliyetlerinden değil, Türk Ulusal Kurtuluş Savaşı'nda Kemalist güçlerin zaferleriyle gelen siyasi koşulların değişimi ile mümkün olabilmiştir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler