Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
4

GÖRÜNTÜLEME
38

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÇAĞDAŞ İRAN EDEBIYATINDA ÖYKÜ VE ROMAN YAZARLIĞI ÜZERINE BIR DEĞERLENDIRME

2008 - Derya ÖRS -

Özet:İran edebiyatı 19. yüzyılda önemli bir değişime uğrayarak yeni bir döneme girmiştir. Dolayısıyla modern İranlı yazarların entelektüel ve edebî hareketleri anlaşılmadan çağdaş İran edebiyatını anlamak mümkün değildir. İran öykü ve romanı yüz yıl boyunca birçok aşamalardan geçmiş ve uzun bir gelişim ve değişim süreci yaşamıştır. Bu dönemde ortaya çıkan eserlerin, yazarların, edebî akımların ve yaklaşımların çeşitliliği de açıkça göstermektedir ki İran romancılığının ve öykücülüğünün, sadece biçimsel ve teknik özellikleri ön plana çıkaran edebî eleştiri yöntemleriyle incelenmesi ve anlaşılması mümkün değildir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.