Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
10

GÖRÜNTÜLEME
56

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SELÇUK ÜNIVERSITESI ÖĞRENCILERININ SOSYAL SERMAYE PROFILLERI ÜZERINE BIR ÇALIŞMA

2009 - Orhan GÖKÇE, Hülya UĞUZ EŞKİ -

Özet:Sosyal sermayesi yüksek olan toplumların üyeleri iyi işler bulabilir, onu muhafaza edebilir, kamusal yarara dönük projelere ön ayak olabilir, sözleşmeli düzenlemeleri uygulamaya geçirebilir, mevcut kaynakları daha etkin kullanabilir, çözüme yönelik önerileri daha barışçıl bir biçimde münakaşa edebilir ve böylece sorunlara daha uygun çözümler üretebilirler. Aynı şeyi bireysel düzlemde de gözlemlemek mümkündür. Yani sosyal sermaye stoku yüksek bireyler, diğer bireylere oranla daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılıdırlar. Ne var ki yapılan araştırmalar ülkemizde sosyal sermaye düzeyinin oldukça düşük olduğunu göstermektedir. Düşük sosyal sermaye düzeyi kanımızca ölçmede kullanılan kriterlerden kaynaklanmaktadır. Bu çalışmada literatürdeki mevcut çalışmalardan farklı olarak sosyal sermaye "güven" ve "katılım" boyutlarına ilaveten diğer boyutlar da dikkate alınarak analiz edilecektir. Sosyal sermayenin ölçümüne ilişkin metodolojik tartışmalar etrafında şekillenen bu çalışma, bu yöndeki iddialara da bir cevap niteliği taşımaktadır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.