Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
42

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BEDEN EĞITIMI VE SPOR YÜKSEKOKULU ÖĞRENCILERININ MARKA TERCIHLERININ INCELENMESI

2013 - Yavuz Selim AĞAOĞLU -

Özet:Bu çalışma Ondokuzmayıs Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümü öğrencileri üzerinde marka ve marka yönetimini etkileyen faktörlerinin belirlenmesi amacı ile yapılmıştır. Bu çalışmada öğrencilerin demografik özelliklerinin marka tercihindeki rolü ve marka tercihinde öğrencilerin, önem verdikleri hususlar araştırılmaya çalışılmıştır. Öğrencilerin gelir düzeyleri, cinsiyet ve farklı bölümlerin marka tercihindeki önemi ve ayrıca marka tercihini etkileyen nedenlerin bilinmesi amaçlanmıştır. Bu çalışmanın sonucunda üreticiler satışlarında marka tercihlerini belirleyen hususları dikkate alarak pazarlama yapmalarının önemi anlaşılmıştır. Bu amaçla Ondokuzmayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerine demografik ve bilgi amaçlı 17 sorudan oluşan Likert ölçeğine göre hazırlanmış anket uygulanmıştır. Çalışmada SPSS 19 paket programı kullanılarak yüzde ve frekans dağılımları alınmış, ayrıca ki-kare testi uygulanmıştır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.