Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
287

SESLİ DİNLEME
4
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
RÜZGAR HIZI DAĞILIMININ TAHMIN EDILMESI IÇIN ISTATISTIKSEL BIR YAKLAŞIM: GELIBOLU BÖLGESI ÖRNEĞI

2008 - Veysel YILMAZ, H. Eray ÇELİK -

Özet:Wind energy is renewable and environment friendly. It is an alternative clear energy source compared to the fossil fuels that pollute the lower layer of atmosphere. The most important parameter of the wind energy is the wind speed. Statistical methods are useful for estimating wind speed because it is a random phenomena. For this reason, wind speed probabilities can be estimated by using probability distributions. An accurate determination of probability distribution for wind speed values is very important in evaluating wind speed energy potential of a region. In this study, first, we tried to determine appropriate theoretical pdf (probability density function) by comparing 10 pdf for the wind speed data measured for Gelibolu region. In determining proper pdf , an approach consisting of 3 goodness of fit tests and fitted graphics have been used.

Bu Yayına Atıf Yapanlar