Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
49

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TURIZM IŞLETMELERINDE KDV UYGULAMALARI

2014 - Mesut KOÇ, Mehmet SARI -

Özet:Turizm sektöründe Katma Değer Vergisi uygulamaları işletmeler açısından büyük önem arz etmektedir. Turizm tesislerinin ve seyahat acentelerinin verdiği geceleme hizmetleri ve yeme-içme hizmetleri, eğlence ve spor amaçlı yat turları ve su sporları hizmetleri, her şey dâhil işletmelerde verilen alkollü içecekler, tanıtım ve müşteri çekmek amacıyla sunulan promosyon amaçlı konaklamalara ilişkin KDV oranları ve KDV iadeleri hakkında uygulamada tereddütler yaşanmaktadır. Özellikle turizm işletmelerinin uyguladığı KDV oranları ve işletmelerin sundukları hizmetlerin ayrımına dikkat edilmeden dü- zenlenen faturalar vergi ziyaına ve işletmelerin cezalı tarhiyatlarla karşılaşmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle verilen hizmetlerin niteliğinin doğru tespit edilmesi ve bu hizmetlerin tabi olduğu KDV oranlarının net bir şekilde ortaya konması gerekmektedir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.