Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
42

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İKINCI DÜNYA SAVAŞI’NDA DOĞU CEPHESI’NDE TANKLARIN GELIŞIMI

2012 - Burak ÇINAR -

Özet:İlk olarak Birinci Dünya Savaşı’nda kullanılan tanklar savaşın bitişiyle birlikte ikinci plana atılmışlardı. İki savaş arası dönemde yeni doktrin tartışmaları sürerken Almanya’da iktidara gelen revizyonist Naziler, modern askerî düşünceleri doğru bir şekilde değerlendirmeye başlamışlardı. Bunun sonucunda tanklar ön plana çıkmış ve savaş tarihinde saldırı odaklı yeni bir çağ başlamıştır. Almanların İkinci Dünya Savaşı’nın ilk döneminde panzer birlikleriyle Avrupa’yı ele geçirmelerini Rusya’ya saldırmaları takip etmiş; ancak bu cephede her iki taraf öncelik verdikleri tank güçleriyle inanılmaz bir mücadeleye girmişlerdi. Doğu Cephesi’ndeki bu mücadele tank teknolojisindeki gelişmeleri hızlandırmış, Alman ve Sovyet tanklarının sürekli gelişmeleri harekâtların seyrini de değiştirmişti. Bu araştırmada tankların Doğu Cephesi’ndeki gelişimleri, harekâtlardaki yerleri ve tank teknolojilerinde yaşanan ilerlemenin savaş alanına yansımaları ele alınmıştır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.