Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
273

SESLİ DİNLEME
2
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
EVALUATION OF THE DEVELOPMENT CHARACTERISTICS OF THE 0 TO 6 YEAR OLD CHILDREN OF FAMILIES ENGAGED IN SEASONAL AGRICULTURAL WORK

2015 - Aylin DEMİRLİ YILDIZ -

Özet:Abstract: In this survey of the physical development, nutrition patterns, hygiene and self-care opportunities, potential risks, play and the toys of the children of migrant agricultural workers in Turkey, the data employed was obtained through observation and semi-structured interviews. In this context, the study attempted to analyze in depth the impact of poverty related malnutrition and the unfavourable environmental conditions associated with migration upon the development of children. Firstly, observations on the camp sites of migrant workers, their overall life situations, the major patterns of life in tents and the difficulties faced are briefly given. Secondly, this paper records the results obtained from observations and interviews in respect to the physical development status, the patterns of nutrition, hygiene and self-care, the potential risks, health conditions, play and the toys of these children.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.