Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 26
İndirme 13
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
13 Ermeni Meselesinin Oluşumunda Abd’nin Rolü Nasıl Başlamıştır?
Dergi:  
History Studies
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

Ermeni isyanlarının nedenlerini incelediğimizde bu ihtilal hareketinin basit bir şekilde ve desteklenmeksizin gelişebileceğini düşünmek, konuya rasyonel yaklaşmayı engellediğin fark ederiz. Son zamanlarda gerek Osmanlı arşivlerinin gün yüzüne çıkması ve Amerika’daki misyoner arşivlerinin de buna katılması sonucu günümüzde de önemini koruyan Ermeni Meselesi’nin arkasında hangi devletlerin olduğunu ve ABD’nin bilinen bu devletlerarasından, yapmış olduğu faaliyetlerle nasıl sıyrılıp kendisini fark ettirdiğini görmeye başladık. Bu tarihe kadar ABD’deki Ermeniler, tüm dünyaya sözde Ermeni soykırımını kabul ettirmeye çalışmalarıyla bilindi. Ermeni Meselesi’nde ABD sönük bir tablo çizerken bu meselenin uluslar arası bir sorun haline gelmesinde genellikle İngiltere, Fransa ve Rusya gibi Avrupalı devletlerin faaliyetleri dile getirildi. Fakat görünen o ki ABD bu meselenin doğup büyümesi ve Osmanlı Devleti’ne bir problem oluşturmasında en önemli rolü oynamıştır

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler