Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 20
İndirme 11
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
The Relationship Between Organizational Culture and The Environmental Management Perception Of Employees: A Research On Green Star Hotels
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Bu çalışmada, İstanbul’da faaliyet gösteren yeşil yıldıza sahipı dört ve beş yıldızlı otellerde çalışanların örgüt kültürü tipleri (adhokrasi, klan, bürokrasi, pazar) ile çevre yönetimi algıları arasındaki ilişki incelenecektir. Ayrıca yeşil yıldızlı otellerin örgüt kültürü tiplerinin ne olduğu ve yıldız sayısına ve işletme yapısına göre örgüt kültürü tipleri arasında ilişki olup olmadığı tespit edilecektir. Örgüt kültürü işletme amaçlarının gerçekleştirme biçimi üzerinde önemli etkilere sahiptir. Belirli standart uygulamalar gerektiren Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belgelenen yeşil yıldızlı otellerde örgüt tipleri arasında farklılık olup olmadığı araştırmanın temel sorusunu içermektedir. Belirli standartlar ve uygulamaların gerçekleştirilmesinde örgüt kültürünün rolü büyüktür. Bu yüzden gerçek anlamda bu uygulamaların yürütülmesinde örgüt kültürünün geliştirilmesi ve oluşturulan standartlara uyarlanması gerekmektedir. Bu nedenle bu araştırmada yeşil yıldızlı otellerin örgüt kültürleri arasında fark olup olmadığı incelenecektir. Araştırma kapsamında İstanbul’da 22 yeşil yıldızlı otel işletmesine gidilmiş ve anket bırakılmıştır. Yapılan analizler neticesinde yeşil yıldızlı otellerin genel olarak pazar kültürünü benimsedikleri bununla beraber, çevre yönetimi ile ilgili olumlu algıya sahip çalışanların örgüt kültürü algılarının klan kültürü olduğu belirlenmiştir. 1. GİRİŞ

Anahtar Kelimeler:

Örgüt kültürü, çevre yönetim sistemleri, otel işletmeleri, yeşil otel, klan kültürü

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler