Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 87
İndirme 35
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Muhammed B. Suud Üniversitesi İslam Hukuku Alanında Yapılan Doktora Tezlerinin Genel Değerlendirmesi
Yazar:  
Yıl:  
2019
Özet:

Suudi Arabistan’da birçok üniversitede İslami bilimler alanında çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmada Suudi Arabistan’ın en eski fakültelerinden birisi olan İmam Muhammed Bin Suud Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesinde İslam Hukuku alanında çalışılan doktora tezlerinin genel analizini yapılmaya gayret edilmiştir. Yapılan genel analizde İslam hukukunun klasik üçlü tasnifi olan ibadat, muamelat, ukubat ve günümüz güncel tasnifi de göz önünde bulundurulmuştur. Ele alınan konularda hangi alanda yoğunlaşıldığını ve hangi alanların eksik bırakıldığını tespit edilmeye çalışılmıştır. Bu çalışmanın sonunda ise genel bir değerlendirme yapılarak sona erdirilmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Suudi Arabistan, Muhammed b. Suud Üniversitesi, İslam Hukuku, Doktora

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler