Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 1
Imaging In Dental Implants
2022
Yazar:  
Özet:

Dental implants have gained a lot of popularity among patients as a viable option for tooth replacement. It has recently become a standard treatment plan in many dental practices, and proper treatment planning is required to ensure a satisfactory outcome. As a result, radiography is an indispensable tool in providing information to clinicians so that an appropriate diagnosis and treatment strategy may be devised. Since the emergence of advanced imaging techniques, determining an appropriate implant imaging modality has become a challenge, and many of these modalities are being used for implant imaging. When it comes to imaging, the technique should take into account not only the anatomy but also the dimensional accuracy. As a result, all of the associated advantages and drawbacks should be considered while deciding on the type of imaging modalities.

Anahtar Kelimeler:

Null
2022
Yazar:  
Özet:

null

0
2022
Yazar:  

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler