Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 27
 İndirme 7
The Relationship Between Ethnocentric Tendencies Of Turkish Consumers and Socio-psychological Factors
2016
Yazar:  
Özet:

Consumer ethnocentrism is an important factor that has an impact on the purchasing decisions of consumers. Consumers who tend to buy their own domestic products have high ethnocentrism tendencies. The reason for some consumers having tendency of high ethnocentrism has been the subject of many studies. On the other hand, there are many elements related to ethnocentrism. Socio-psychological factors affect ethnocentrism. Socio-psychological factors such as patriotism, collectivism and cultural openness are among the antecedents considered within the scope of this study. The sample size of the study is comprised of 472 individuals. All participants are over the age of 18 and they all reside in Nevşehir. Performed analyses indicate that ethnocentric tendencies of consumers are positively affected by patriotism and collectivism factors, and negatively by the factor of cultural openness. Key Words: Ethnocentrism, Consumer Ethnocentrism, Ethnocentric Tendencies, Socio-Psychological Factors.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler