Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 43
 İndirme 19
Subcontractor Selection In A Textile Company Using An Integrated Fuzzy Mcdm Based Approach
2020
Yazar:  
Özet:

Several studies have addressed subcontractor selection problem to date. However, most of them considered subcontractor selection in construction industry and other fields have been disregarded. In order to fill this gap, this study focuses on selecting the best subcontractor under fuzzy environment for a Turkish textile company. The case problem is considered as a multiple criteria decision making (MCDM) problem and a robust hybrid methodology combining Fuzzy Preferences Programming (FPP) Method and Graph Theoretical Matrix Approach (GTMA) is proposed for the solution. In the application, the FPP is used to model the interrelations and interdependences among attributes and the GTMA is utilized to choose the best subcontractor for the company under consideration. The obtained results reveal that the devised methodology can successfully tackle with any type of MCDM problems as well as subcontractor selection.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
KURUMDISIERISIM
Benzer Makaleler