Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 11
İndirme 4
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Kaygi Bağlaminda Engelli̇ Bi̇reye Sahi̇p Ebeveynler Üzeri̇ne Bi̇r Değerlendi̇rme
Yazar:  
Yıl:  
2021
Özet:

Aile, içinde bulunan bireylerin kendini huzurlu hissettiği en güvenli alandır. Anne ve babalar çocuklarının sağlıklı bir şekilde doğup büyümesi ve kendi başına bir birey olarak hayata karışmasını temenni ederler. Fakat engelli olarak dünyaya gelen veya sonraki dönemlerde karşılaşılan bir engel aile içinde anne ve babalarda kaygıya sebep olabilmektedir. Engelli bir çocuğun ebeveyni olmak ve bununla birlikte çeşitli psikolojik ve ekonomik destekten mahrum olmak aileler açısından bunaltıcı olabilir. Bu yazıda kaygı bağlamında engelli bireye sahip ebeveynler üzerine bir değerlendirme yapılacaktır.

Anahtar Kelimeler:

Bağlanma stilleri, Kaygı, Sosyal Kaygı, Sosyal Görünüş Kaygısı

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler