Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
27

İNDİRME
22

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÇOCUĞUN SAĞLIKLI OLARAK KREŞE ALIŞTIRMA SÜRECI

2018 - Oğuz Emre,Zekeria Çalışkan,Mehmet Sağlam -

Özet:Bu çalışmada, 0-3 yaş çocuğun sağlıklı olarak kreşe alışma süreci ele alınmaktadır. Kreşe alışma süreci, hem çocuk ve ebeveyn hem de eğitimci için zorlu bir süreçtir. Bu sürecin hassas ve iyi bir şekilde işleyişi, çocuğun üzerindeki stresi azaltmaktadır. Çocuğun, yeni bir ortama uyum sağlaması ve kreşe alışması sürecinin kolay olabilmesi için plan ve programın yapılması gerekmektedir. Böylece, çocuğun anneden ayrılma korkusu ve endişesinin ortadan kalkması sağlanabilir ve çocuk yaşadığı stresle daha iyi başa çıkabilir. Bu çalışmada, çocuğa kreşe alışmasında ve yeni ortama uyum sağlamasında yardımcı olan „Berlin ve München Modeli“ tanıtılmaktadır. Bu modeller, değişik kuramlar baz alınarak Almanya’da geliştirilmiştir. Çocuğun, aileden kreşe sağlıklı olarak geçişi için yaygın olarak  kullanılmaktadır.

Anahtar Kelime:Kreş, Uyum süreci, Berlin modeli, Münchmodeli

Bu Yayına Atıf Yapanlar