Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
10

GÖRÜNTÜLEME
39

İNDİRME
26

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KÜRESELLEŞME SÜRECİ VE EĞİTİME ETKİSİ

2014 - Esen ESER -

Özet:Development of the communication and information tools, Internet networks and social media, has revealed major changes on social, political, economic and cultural life. With all these changes, called the globalization process, people can easily access to all developments and different experiences in different part of the world. All these facilities turned the world into a global market and competition area. To be able succeed in this competitive environment you need to have a continuous and high quality education.  In a paradoxical way the globalization phenomenon has brought on the one hand the concentration of many things, but on the other hand decentralization and development of local values. This article aims to analyze the effects of globalization process and internet on education system. The basic assumption of this article is that the globalization process has caused majors changes on traditional education systems. To be able succeed in the global world you need to have a new continuous and effective and creative educational system.

Anahtar Kelime:Küreselleşme, Bilgisayar, İnternet ve Eğitim sistemi

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.