Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Investigating (p,q)-hybrid Durrmeyer-type Operators In Terms Of Their Approximation Properties
2022
Dergi:  
Gazi University Journal of Science Part A: Engineering and Innovation
Yazar:  
Özet:

This study introduces (p,q)-hybrid Durrmeyer-Stancu type linear positive operators, which are generalized forms of q-hybrid Durrmeyer-Stancu-type linear positive operators and examines their approximation properties. The first modulus of continuity on a finite interval is introduced using Peetre’s K-functional. Then, the weighted approximation theorem in a weighted space is provided using Gadzhiev’s weighted Korovkin-type theorem. Finally, these operators’ rates of convergence are obtained for the continuous functions.

Anahtar Kelimeler:

2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler