Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
5

GÖRÜNTÜLEME
15

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
VEGETATION MOSAIC AROUND THE FIRST CENTER OF TOURISM DEVELOPMENT IN THE ULUDAĞ MOUNTAIN, BURSA-TURKEY

1998 - Gürcan GÜLERYÜZ,Hülya ARSLAN -

Özet:In this study, the vegetation mosaic is determined by aerial photography and Geographical Information Systems (GIS) techniques around the first center of tourism development in the Uludağ Mountain. The cover of plant communities and vegetation types is calculated in both absolute values (ha) and as percentage (%) of the total research area. Dwarf shrub communities ( Vaccinium myrtillus Juniperus communis, Juniperus communis and Astragalus angustifoliis comm.) are dominant with a cover of 53%. There ore some environmental problems caused by misuse of the area. The ruderal formation is dominant on the disturbed lands. It is widespread around the hotels, at roadsides and, especially, the recently made ski track.

Anahtar Kelime:Vegetation types, GIS techniques, Mapping.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.