Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
9

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
A PHYTOSOCIOLOGICAL STUDY OF THE FOREST, SHRUB, AND STEPPE VEGETATION OF KIZILDAĞ AND ENVIRONS (ISPARTA, TURKEY)

2013 - Coşkun SAĞLAM - https://doi.org/10.3906/bot-1205-46

Özet:The phytosociological properties of the forest, shrub, and steppe vegetation of Kızıldağ (Isparta province) were investigated in 2010 and 2011. The vegetation of the area was analysed using a 3-dimensional ordination technique based on the Braun-Blanquet method. As a result, 5 new plant associations were determined as belonging to forest, shrub, and steppe vegetation and classified syntaxonomically. The associations and their higher units are as follows. Quercetea-Pubescentis Doingt Kraft 1955. Querco-Cedretalia libani Barbéro, Loisel & Quézel 1974. 1. Meliloto bicoloris-Quercetum cocciferae ass. nova. 2. Hyperico heterophylli-Cistetum laurifolii ass. nova. 3. Atraphaxo billardieri-Amygdaletum orientalii ass. nova. Abieto-Cedrion Akman, Barbéro & Quézel 1977. 4. Veronico isauricae-Cedretum libani ass. nova. Astragalo-Brometea Quézel 1973. Onobrychido armenae-Thymetalia leucostomi Akman, Ketenoğlu & Quézel 1985. Phlomido armeniacae-Astragalion microcephali Ketenoğlu, Akman, Quézel & Demirörs 1984. 5. Centauro detonsae-Thymetum sipylei ass. nova

Anahtar Kelime:Key words: Syntaxonomy, vegetation, Kızıldağ, Isparta, Turkey

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.