Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
8

İNDİRME
13

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
CONTRIBUTION TO THE EPIPHYTIC FLORA AND VEGETATION OF THE LAKES DISTRICT IN THE BURDUR REGION (TURKEY)

2016 - MEVLÜT ALATAŞ,RECEP KARA,TÜLAY EZER,NEVZAT BATAN,TURAN ÖZDEMİR -

Özet:In this study the epiphytic bryophyte flora and vegetation of the Bucak Sweetgum Forest Nature Park and Karacaören Dams Environment (Burdur, Turkey) were investigated between 2012 and 2013. We identified 221 bryophyte specimens collected from tree trunks; a total of 37 bryophyte taxa (8 liverworts and 29 mosses) belonging to 19 genera and 15 families were identified. As a result of the evaluation of 29 relevés of different sizes taken from trunks using the Braun-Blanquet method, Leptodonto smithii-Leucodontetum sciuroidis and Cryphaeetum arborae (with both subassociation typicum and subassociation orthotrichetosum diaphani) belonging to the Fabronion pusillae alliance were recorded for the first time from Turkey. The life forms and life strategies of the syntaxa were analyzed.

Anahtar Kelime:Bryophyte, epiphytes, bryosociology, life forms, life strategies, Turkey

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.