Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
53

İNDİRME
53

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ŞANLIURFA’DA MISIR TARIMI YAPILAN TARLALARDAN ALINAN TOPRAK ÖRNEKLERINDE BAZI MIKROBIYAL ÖZELLIKLER

2018 - Cigdem Kucuk,Cenap Cevheri - https://doi.org/10.29002/asujse.316782

Özet:The aim of this study was to investigate some microbiological properties in soil samples taken from maize grown fields in Sanliurfa. Also, some physic-chemical properties of these soil samples were observed. The soil samples were taken from 0-20 cm depth of maize grown soils. The microbial biomass carbon content of soils was determined as 98.2-198.5 mg C/g dry soil. The enzyme activities studied of soil samples were urease, catalase, dehydrogenase, alkaline phosphatase, β-glucosidase. Enzyme activities of samples were differently. Positive and negative correlation were found between soil properties observed.

Anahtar Kelime:Soil enzyme activity, Maize field, Sanliurfa

Bu Yayına Atıf Yapanlar