Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
14

İNDİRME
10

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SYNTAXONOMICAL ANALYSIS OF THE RIPARIAN VEGETATION OF THE PORSUK RIVER (ESKIŞEHIR-KÜTAHYA/TURKEY)

2017 - EBRU ÖZDENİZ,LATİF KURT,ERWIN BERGMEIER -

Özet:This study is about the classification and syntaxonomic allocation of the riparian vegetation of the Porsuk River (Eskişehir-Kütahya, western part of Central Anatolia). The Porsuk is part of the Sakarya River basin and is the longest tributary of the Sakarya River. The data were collected using the phytosociological method of Braun-Blanquet and analyzed using TWINSPAN classification and NMDS ordination. Ten syntaxa were identified, all of which are more or less widespread in the nemoral and meridional zone. The woody alluvial vegetation of the study area comprises the associations Salicetum albae, Populetum albae, and Elymo-Rubetum caesii. The riparian reed bed vegetation is represented by the associations Phragmitetum australis, Schoenoplectetum tabernaemontani, Typhetum latifoliae, Typhetum angustifoliae, Cyperetum longi, Caricetum gracilis, and Galio palustris-Juncetum inflexi. The community composition, though of azonal character, suggests marked influence of biogeographical and climatic sub-Mediterranean conditions.

Anahtar Kelime:Anatolia,helophytes,riparian,phytosociology,syntaxonomy,vegetation classification

Bu Yayına Atıf Yapanlar