Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
82

İNDİRME
29

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İKİ FARKLI DOĞAL ZEOLİT KATKISININ ÇİMENTO HARÇ AŞINMA DAYANIMINA ETKİSİ

2016 - Yasemin Akgün,Ömer Fatih YAZICIOĞLU -

Özet:Bu deneysel çalışmada, klinoptilolit ve analsim türü iki farklı doğal zeolit katkısının çimento harç aşınma dayanımına olan etkisi incelenmiştir. Farklı çimento değiştirme oranlarıyla (%0, %10, %30 ve %50) üretilen yedi seri çimento harç numuneleri üzerinde Böhme yüzey aşınma, puzolanik aktivite ve basınç dayanımı deneyleri gerçekleştirilmiştir. Deney serilerinden elde edilen sonuçlar, kendi aralarında ve geleneksel numunelerle karşılaştırılmıştır. Deneysel bulgular, doğal zeolit katkılı çimento harçlarının aşınma kayıplarının geleneksel harçlara göre, klinoptilolit ve analsim için sırasıyla  %15 ve %25 civarında azaldığını göstermektedir. Doğal zeolit kullanılan her iki katkılı çimento harcı (klinoptilolit ve analsim) için optimum değiştirme değeri ise %30 olarak tespit edilmiştir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar