Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
16

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
THE EFFECTS OF MIXTURE OF PLANT EXTRACTS AND OILS ARE ADDED TO SYRUP ON HONEY BEE COLONY DEVELOPMENT AND HONEY YIELD

2015 - Ali Bekret, Soner Çankaya, Sibel Silici - https://doi.org/10.24925/turjaf.v3i6.365-370.282

Özet:This study during the spring of 2014, effects of plant extract and oil mixture obtained from various plants added to the syrup given to the forces equalized bee on physiological characteristics of the colonies were examined. Bee colonies (10 colonies in each group) were randomly divided into two groups. When the first group feed syrup and plant extract oil mixture, at the same rate with feed syrup only test group to control group (1/1 sucrose-water) was applied. According to the research results, the plant extract-oil mixture was not effective on the number of frames and hive weight. The mixture although numerically increased the amount of brood rearing area, this effect was not statistically significant. However, provided statistically significant increase in honey production. We concluded that, while the plant extract-oil mixture tested is not effective in brood production, is effective on honey production.

Anahtar Kelime:Honeybee, Feeding, Plant extract, Oil, Colony development

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.