Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
59

İNDİRME
18

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BAL ARILARININ BAĞIRSAK YAPISINA ETKI EDEN FAKTÖRLER

2019 - Seçil ALDEMİR,Rahşan İVGİN TUNCA,Erkan TOPAL,Rodica MARGAOAN -

Özet:Beekeeping is a production activity that is related with environmental conditions. Another topic that has been studied following colony losses in recent years is intestinal microflora in honey bees. Intestinal microflora has an important role in metabolism, immune function, growth-development and especially bee health protection. The intestinal structure of honey bees can be affected by chemicals used against both parasites and pathogens, seasons, flora, nutrient sources, the age of the individual or hive task and many other factors. In this study, the literature evaluating intestinal structure of honey bees and factors affecting this structure is reviewed. The effects of the factors affecting the bee intestinal structure and microbiota on the cultivation practices were tried to be explained.

Anahtar Kelime:Honeybee, Gut microfloria, Nutrition, Disease

Bu Yayına Atıf Yapanlar