Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
55

İNDİRME
29

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KÜÇÜK MENDERES NEHRI YÜZEY SUYUNDA ANYONIK DETERJAN KIRLILIĞI

2019 - Orkide MİNARECİ,Merve BAZER -

Özet:The Kucuk Menderes River is one of the important rivers of the Aegean Region. The river carries to the Aegean Sea, agricultural pollution caused by improperly used pesticides and chemical fertilizers in intensive agricultural activities and domestic and industrial wastewater discharged without treatment of settlements. In this study, it is aimed to determine the anionic detergent pollution and its sources in Küçük Menderes river. Anionic detergent concentrations ranged from 0.043 to 0.845 mg/L and the average concentration of anionic detergent was found 0.36 mg/L. In comparison with the quality criteria of the inland water resources, it was found that the river water was in the contaminated water class in terms of anionic detergent parameter.

Anahtar Kelime:Anionic detergent; Pollution; Kucuk Menderes

Bu Yayına Atıf Yapanlar