Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
26

İNDİRME
20

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
PID CONTROLLER DESIGN FOR HUMAN ELBOW THERAPY

2016 - Ikbal Eski,Ahmet Kirnap,Mehmet Kirnap - https://doi.org/10.18100/ijamec.270495

Özet:A controller design for mechatronic system which capable of doing  passive therapeutic exercises of patients who have upper extremity limitation is presented in this paper. Expectation from controller is it should produce torque values can exactly repeat degree values depended on time which were taken from first therapy exercises of patients. The designed controller tested with real angle values which was  taken from during elbow therapy. Simulation results showed that the proposed control system has good performance at  tracking the therapy trajectory.  Also that control system may be used for mechatronic upper limb therapy system which can be produced.

Anahtar Kelime:Controller design, limitation at human joints, therapeutic exercises, therapy system

Bu Yayına Atıf Yapanlar