Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
45

İNDİRME
26

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
PERFORMANCE EVALUATION OF A DOWNLINK PACKET SCHEDULING ALGORITHM FOR THE LONG TERM EVOLUTION CELLULAR SYSTEMS

2014 - Aykut KALAYCIOĞLU -

Özet:Long Term Evolution (LTE) is the starting point towards the 4th generation (4G) of cellular systems to increase the capacity, spectral efficiency and the coverage. One of the most important features of LTE is employing the radio resource management in order to improve the performance of the cellular system. In this study, performance evaluation of a downlink packet scheduling algorithm that depends on the channel quality information in the LTE cellular networks is discussed. Simulation results show that the analyzed downlink packet scheduling algorithm improves the fair resource allocation with a tolerable loss in the throughput

Anahtar Kelime:Long Term Evolution, LTE, 4th Generation, 4G, packet scheduling

Bu Yayına Atıf Yapanlar