Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 12
İndirme 14
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Nonlinear Process Between Co-Propagating Signal and Control Pulses In Semiconductor Optical Amplifiers
Yazar:  
Yıl:  
2008
Özet:

A nonlinear process between co-propagating signal and control pulses has been proposed and demonstrated numerically, based on semiconductor optical amplifiers (SOA). Results show that a Gaussian signal pulse with picosecond duration can be simultaneously amplified and compressed in a SOA by utilizing a co-propagating high-intensity control pulse. To obtain high quality signal pulse with high peak power level and short pulse width, the center carrier wavelengths of two pulses should locate in the gain region of the SOA. The initial delay time between both pulses should be tuned suitably before entering the SOA.

Anahtar Kelimeler:

Nonlinear optics; pulse propagation and shaping; semiconductor optical amplifiers

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler