Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 5
 İndirme 2
Erkek Meme Kanserinde Prevalans ve Klinik Deneyimlerimiz
2013
Dergi:  
Haseki Tıp Bülteni
Yazar:  
Özet:

Aim: Male breast carcinomas are very rare tumors. In this study, we aimed to evaluate the male patients who were diagnosed with breast carcinoma and admitted to our outpatient clinic. Methods: Among 268 patients diagnosed with breast carcinoma in the General Surgery Department at Haseki Training and Research Hospital between January 2009 and December 2012, a total of six male patients, who were operated on for breast cancer, were retrospectively reviewed. Results: The mean age of the subjects was 61 years (range: 50-73). The most clinical presentation was a palpable breast mass. The mean diameter of the lesions was 2.58 cm (range: 2.0-3.5 cm). All patients underwent modified radical mastectomy. The postoperative histopathology confirmed the diagnosis of invasive ductal carcinoma consistent with the results of preoperative core biopsies. Preoperative imaging studies and postoperative pathological analyses indicated axillary lymph node positivity. Postoperative adjuvant therapies were performed. Conclusion: The prognosis of breast cancer is similar in male and female patients when detected in similar stages. Although breast cancer is very rare in men, it is detected in advanced stage because of late diagnosis.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Haseki Tıp Bülteni

Alan :   Sağlık Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 766
Atıf : 294
2022 Impact/Etki : 0.019
Quarter
Sağlık Bilimleri Temel Alanı
Q4
154/188

Haseki Tıp Bülteni