Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 14
 Görüntüleme 74
 İndirme 40
İlköğretim İkinci Kademe Türkçe Dersi Yazılı Sınav Sorularının Düzeyleri Üzerine Bir Değerlendirme
2008
Dergi:  
Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Yazar:  
Özet:

This study has been carried out to explore overall level of written examination questions used in some Turkish courses offered at the secondary school and seperate individual levels of those regarding reading comprehension grammar and written expression essay writing In the study questions on 96 pieces of written examination prepared by Turkish language teachers in 36 primary schools in the central town of Hatay in the years of 2004 2005 were examined in terms of content analysis and Bloom’s 1956 cognitive classification by means of Pearson and Johnson’s 1978 classification regarding textual questions Findings of this study revealed that most of Turkish lessons essay questions were low level questions When the reading passage questions were analyzed it was found that there were mostly low level questions that is knowledge 63 02 and comprehension level 25 2 questions compromised almost 80 of all questions More importantly the answers of these questions were easily found in the reading passage textually explicit 74 7 60 of Turkish grammar questions were on application level and another 21 7 were on analysis level On the other hand the composition questions were mostly either on comprehension level 46 6 or synthesis level 53 4 Keywords: Assessment written examination questioning reading comprehension grammar teaching essay writing Turkish instruction

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi