Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 40
 İndirme 19
Administrative Capacity For Municipalities: Comparison Of Sample Case Municipalities Of Central Anatolia Region and The State Of Arizona
2016
Dergi:  
Akademik Yaklaşımlar Dergisi
Yazar:  
Özet:

The aim of this study is to compare the administrative capacity of municipalities with populations of 100,000 to 250,000 in Central Anatolia (Turkey) and the State of Arizona (the United States of America), and to make recommendations for improving the administrative capacity of each municipality. In this context, the concept of administrative capacity is defined as “municipalities’ ability to regulate, develop and manage the physical, financial, human and information resources allocated to them in order to provide the necessary services to their citizens.” Data was collected from sample municipalities in the Central Anatolia Region of Turkey and the state of Arizona through interviews with municipal leaders (manager, director etc.) and a questionnaire about their perceptions.

Anahtar Kelimeler:

Null
2016
Yazar:  
0
2016
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Akademik Yaklaşımlar Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 252
Atıf : 2.523
2022 Impact/Etki : 0.875
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
17/509

Akademik Yaklaşımlar Dergisi