Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 117
 İndirme 51
Arkeolojik Araştırmalar Işığında Tunç Çağı’nda Erbaa
2014
Dergi:  
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Yazar:  
Özet:

Erbaa, which is located in Middle Black Sea Region, is an important district of Tokat. The land of the district is a gate way between Black Sea beacher and Central Anatolia Region. Meanwhile, it is located in route of ErzurumErzincan-Amasya ranging from East Anatolian region to West. Besides its strategic position, it has also mild climate, lots of streams and a fertile plain, because of all these features, Erbaa has been an important centre of population during history. Erbaa, known that the earliest habitation tracks belongs to The Chalcolithic Period, had an intensive setting in The Bronze Age. For that, besides geopolitics and geostrategic features of the region, its having Kozlu ancient copper mineral deposit has been effective. In the digs of Horoztepe graveyard, the wealth of copper- bronze works, variety and originality have been shown that region had an improved position for metallurgic movements in The Bronze Age

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi