Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 95
 İndirme 30
İçsavaşıyla Ortaya Çıkmış Zorunlu Bir Göç: Suriye Çerkesleri, İstanbul İli Örneği
2018
Dergi:  
Lectio Socialis
Yazar:  
Özet:

Some of the Circassian refugees who were exiled after the occupation of the Caucasus in the 19th century by the Tsarist Russia were settled by the Ottoman Empire in the geography of the Middle East. The problems of the integration of the Circassian minority within the borders of the territories created in the Middle East after the First World War reappeared after the Syrian Civil War, which began in 2011. In this article the process of migration of Circassian communities to Turkey in the city of Istanbul during the mass migration movements that arose with the Syrian civil war of 2011 and their new life in Istanbul is discussed. In the article, the results of the study, conducted with the Circassians from Syria and in-depth interviews, will be evaluated.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Lectio Socialis

Alan :   Hukuk; İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 71
Atıf : 144
2023 Impact/Etki : 0.15
Lectio Socialis