Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 5
 İndirme 5
Demirden Leblebi: Girit Ayvalık'a Yerleşen Girit Mübadilleri
2011
Dergi:  
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi
Yazar:  
Özet:

Makalede 1923'te gerçekleşen Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin ardından Ayvalık'ta yaşanan sorunlar ele alınacaktır. Makalede öncelikle Ayvalık ve Girit'in tarihi kısaca özetlenecektir. Ayvalık'ın seçilmesinin nedeni mübadele öncesinde kasabanın nüfusunun tamamen Rumlardan oluşmasıdır. Makalede özellikle Girit mübadilleri ele alınmaktadır çünkü mübadele sonrasında Ayvalık'ta yeni toplumsal yapıya uyum sağlamada en çok zorluk çeken onlar olmuştur. Midilli ve Girit mübadillerinin birlikte hareket etmeleri, birbirlerinden kız alıp vermeleri ve kendilerini 'Ayvalık'ın yerlisi' olarak tanımlamaları aşamalarında da sorunlar yaşanmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 762
Atıf : 2.145
2022 Impact/Etki : 0.518
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
73/509

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi