Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
9

İNDİRME
10

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÂSAF HÂLET ÇELEBİ’NİN KAYNAKLARI ÜZERİNE BİR İNCELEME

2015 - Hazal Bozyer -

Özet:Kaynak çalışmaları; edebiyatta yazarın işlediği konuyla birlikte onun bütün toplumsal ve psişik özelliklerinin nereden geldiğiyle de ilgilenir. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı şairlerinden Âsaf Hâlet Çelebi yaşamı, yazdığı eserler, ilgi alanları ve okuduklarıyla sanatını besleyen kaynakların zenginliğini ortaya koyar. Âsaf Hâlet, içine doğduğu zamanı ve coğrafyayı da kapsayan kaynaklarını ailesi, arkadaşları ve hocalarıyla zenginleştirmiş, okuduklarıyla ve yaptığı işlerle bu zenginliği çoğaltarak özgün bir sanat anlayışı ortaya koymuştur. Bu çalışmada, Âsaf Hâlet Çelebi’nin sanat anlayışını oluşturan kaynaklar, onun biyografisi ve eserleri merkeze alınarak değerlendirilmiştir.

Anahtar Kelime:Kaynak eleştirisi, tesir, etki, Âsaf Hâlet Çelebi.

Bu Yayına Atıf Yapanlar