Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
64

İNDİRME
40

SESLİ DİNLEME
1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BITCOIN, BLOCKCHAIN VE FINANSAL PIYASA DEĞERLENDIRMESI

2019 - Famil ŞAMİLOĞLU,Yunus Emre KAHRAMAN -

Özet:Para ilk başlarda madeni ve kağıt olarak hizmet ve mal karşılığı kullanılan bir araç olmakta günümüzde ise eski zamanlara oranla artık fiziksel bir yapıdan çıkıp kredi kartları ve banka hesapları ile birlikte soyutlaşmaktadır. Yakın zamanda paranın evrimi farklı bir boyuta doğru yol alıp kripto para çeşidini ortaya çıkarmıştır ve bunlardanyaygın ve değerlisi bitcoindir. Bitcoin, bir kripto para ve ödeme sistemidir. 2008 yılında Bitcoin: Kişiden Kişiye Elektronik Para Sistemi adıyla yayınlanan belge, kişiden kişiye (peer-to-peer) deyimi ile merkezsiz bir sistemi işaret edip, aracıları ortadan kaldırmaktan bahsediyor ve blockchain teknolojisi ile bunun gerçekleştirilebileceğini savunuyor. 1 Bitcoin bu çalışmanın hazırlandığı dönem aralığında 10.000 Dolar / 55.000 TL civarlarında seyretmektedir. Ancak bu çalışmanın amacı yatırım tavsiyesinden ziyade bitcoin ve onun arkasındaki blockchain teknolojinin temelini anlatmaktır. Çalışmada bitcoin üzerine literatürde yer alan araştırmalara da değinilmiştir.

Anahtar Kelime:Bitcoin, Sanal Para, Finnasal piyasalar, blockchain

Bu Yayına Atıf Yapanlar