Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
50

İNDİRME
34

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SIS BILIŞIM TABANLI MOBIL ÖĞRENME: TEMEL ESASLAR VE MIMARI

2019 - Alaattin Parlakkılıç -

Özet:Dijital girişim dünya çapında eğitim ve sosyal hayatı değiştirmektedir. Ancak, kuruluşlar ve eğitim kurumları, geliştiriciler ve son kullanıcılar istenen düzeyde mobil teknolojilerden faydalanmamaktadır. Mobil cihazlar ve Nesnelerin İnterneti (IoT), kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır ve böylece çevrimiçi öğrenenlerin sayısı artmaktadır. Sorun, farklı mobil cihazlarla, kullanıcı dostu, estetik ve etkin olarak tatmin edici mobil öğrenmenin istenen performans ve şekilde sunulamamasıdır. Bu çalışmada m-öğrenme,  sis bilişim desteğiyle eğitim-öğretimdeki avantajları ve sis bilişim ortamında yapılandırılmasına yer verilmiştir.  Ortaya konan sis tabanlı m-öğrenme mimarisi, öğrencilere derslerin daha iyi takibi,  eğitimde mobil cihazların etkin kullanımı konusunda önemli destek sağlayabilir. Ayrıca, sis bilişim mimarisi, kesintisiz ve düşük gecikmeli mobil cihazlarla eğitim sunmak için kullanılabilir. Sis bilişim ile eğitimde mobil cihazlarla daha fazla bilgi parçaları farklı kaynaklardan alınıp birleştirilerek  doğru ve zamanlanmış bir şekilde işlenecektir. Yapılan çalışmada, sis bilgisayar mimarisinin mobil öğrenme ortamlarının yeteneklerini geliştireceği, hız ve performansı arttıracağı öngörülmektedir.

Anahtar Kelime:Sis bilişim, mobil öğrenme, nesnelerin interneti, sanal öğrenme

Bu Yayına Atıf Yapanlar