Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
3

GÖRÜNTÜLEME
44

İNDİRME
30

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİNDE GÜÇ İLİŞKİSİNİN STRATEJİK BOYUTU VE TEDARİKÇİ TATMİNİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

2015 - Hande AKGÜNLÜ - https://doi.org/10.14783/od.v11i44.5000080008

Özet:Abstract Research on supplier satisfaction in buyer–supplier relationships has been primarily conceptual. One purpose of the research described in this paper is to empirically test the influences of supply chain power on supplier satisfaction. Exploration of the effects of power on factors of supplier satisfaction will provide the key to understanding the power-satisfaction link in supply chain relationships. This paper shows how the buyer–seller relationship affects supplier satisfaction.. The three primary objectives of this research are to establish how the different ‘‘bases of power’’ affect the satisfaction of selling firms, investigate how power driven relationships affect supplier satisfaction, and measure the effect of power influences on supplier satisfaction in the automobile industry. Each of these research objectives was achieved. In each of the models studied, the power-affected buyer–supplier relationship was found to have a significant positive effect on both performance and satisfaction. The paths between performance and satisfaction, however, were consistently found to be nonsignificant. 

Anahtar Kelime:Supply chain management; Influences of power on satisfaction; Supplier satisfaction

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.