Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
40

İNDİRME
24

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KUTLUBEYYAZICILAR KAMPÜS ALANININ (BARTIN ÜNIVERSITESI) YERLEŞIME UYGUNLUK AÇIDAN DEĞERLENDIRILMESI

2015 - Burak YEŞİL,Ali ATEŞ,Ermedin TOTİÇ -

Özet:Kutlubeyyazıcılar Campus settlement (Bartin Province) area which is mainly located on an alluvial and hilly plain area. Study area was located on an land which is approximately 117 ha.between Kutlubeyazyazıcılar village and Esenyurt vilage. Study area consists of Çaycuma formation which is volcanic additive sand Stone, silt Stone, clay Stone. Geological and geotechnical studies were carried out to determine the suitable, province and unsuitable areas for settlement in Kutlubeyyazıcılar campus area (Bartin). For this reason, 1/1000 scaled engineering geologcal maps of the study area were prepared. Further more, boreholes were drilled at 35 locations and Standard Penetration Tests (SPT) were carried out through the geological boreholes for bearing capacity calculations and liquefactions potentials assessments of the ground. Consolidation settlement tests and an evaluation of the physical properties of the rock and soil were also carried out. Suscetible areas for mass movements and steep slope (α≥16) were determined and shown on the engineering geological maps. As a result of these geological and geotechnical investigations, the provisional (precautionary), suitable and unsuitable areas for settlement were determined for Kutlubeyyazıcılar Campus settlement area (Bartin) and its environs

Anahtar Kelime:Settlement suitabillty, Geotechnics, Borehole

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.