Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
48

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SIĞ SUALTI YAPILARIN BELIRLENMESINDE YER RADARI (GPR) UYGULAMASI: BEYŞEHIR GÖLÜ ÖRNEĞI

2017 - Hasan Hüseyin AKSU, Muhittin GÖRMÜŞ, Mehmet Zakir KANBUR -

Özet:Ground Penetrating Radar (GPR) is a geophysical investigation technique especially for shallow subsurface structures with high resolution.  In general prospect, geo radar consists of transmitting antenna, receiving antenna and recorder. It has rich application fields due to its ease of use and portability. Some of its widely used fields are geological, archeological, environmental and engineering.  The aim of this study is to reveal the shallow sub water structures with high resolution by Ground Penetrating Radar. For this purpose a GPR survey was performed on the Beyşehir Lake.  GPR data was collected by using 200 MHz GPR antenna.  Radar data section was interpreted and sub water features was clearly displayed.  As a result, this study shows that shallow sub water structures can be determine effectively with Ground Penetrating Radar.

Anahtar Kelime:Ground Penetrating Radar (GPR),Beyşehir Lake,Shallow Sub-water Structures

Bu Yayına Atıf Yapanlar